Po delší odmlce se na internet vrací česká verze projektu ASMA. Co to je? No přece největší oficiální archiv hudby vytvořené na 8bitových počítačích Atari! Vyhledat a stáhnout si z něj můžete jednotlivé skladby ve formátu SAP nebo celý archiv. K dispozici jsou také přehrávače SAP pro různé platformy.
Velký dík za znovuzprovoznění české verze si zaslouží Honza Křupka, Radek Štěrba a samozřejmě autor celého projektu ASMA - Zdeněk Eisenhammer.
Díky usilovné práci Honzy Křupky v minulých týdnech došlo ke značné optimalizaci kódu portálu, a tím ke zrychlení generování stránek na straně serveru. Dále opět funguje přehled novinek v belgickém FTP archivu.
Nová verze programátorské dokumentace TOS HYP je venku. Jak anglická, tak německá mutace je připravena na belgickém ftp serveru ftp://chapelie.rma.ac.be
Během minulého víkendu proběhlo ve Velenově u Boskovic Výjezdní Zasedání AtariKlubu Prostějov. Velmi děkujeme Pepaxovi za organizaci a poskytnutí prostor. Fotky z akce najdete v mojí web galerii.
Dj. Vukovic vypustil další verzi desktopu TeraDesk. Nová verze přináší hlavně odstranění nejrůznějších chyb. Archivy s binárníni soubory i se zdrojovými kódy jsou připraveny na stránce projektu.
Pro ty kdo neznají, libhyp je knihovna, která vznikla extrahováním kousku oficiálně nikdy nereleasnutého prohližeče .stg (zdrojovych kódu pro ST-Guide hypertexty) Blyp od JAY Soft.
S využitím této malé knihovny (licencované pod GPLv2) bylo už jednoduché napsat službu, která umí zobrazit jakýkoli ST-Guide HYPertext ve webovém prohlížeči.
Nově tato služba umí prohlížet HYPertexty schované v archívech (.lha/.zip/.tgz/.tbz2). Takže třeba k prohlédnutí manuálu k JOYovým Clockům stačí použít URL jejich kompletního balíku ftp://ftp.sophics.cz/pub/joy/jclk302f.lzh a napsat jej do formuláře na úvodní stránce libhyp hypview služby.